Czym jest Dental Monitoring?

Dental Monitoring

Regularne wizyty w gabinecie ortodontycznym bywają dla wielu pacjentów uciążliwością czasową i organizacyjną, szczególnie dla osób mieszkających zagranicą.  Z myślą o takich osobach wdrożyliśmy w naszej klinice system Dental Monitoring – połączenie aplikacji mobilnej na smartfona, specjalnego urządzenia o nazwie Scan Box oraz umieszczonej w chmurze platformy wymiany danych. To nowoczesne rozwiązanie, dostępne z każdego miejsca i o każdej porze, maksymalnie usprawnia i przyśpiesza kontakt pacjenta z lekarzem.
 

Głównym zadaniem Dental Monitoring jest umożliwienie śledzenia postępu leczenia ortodontycznego w czasie rzeczywistym, bez konieczności częstych wizyt w gabinecie. Aplikacja mobilna, w połączeniu z urządzeniem Scan Box, pozwala użytkownikowi samodzielnie wykonywać wysokiej rozdzielczości skany zębów za pomocą smartfona a następnie przesyłać je do swojego ortodonty i drogą elektroniczną otrzymywać informację zwrotną. Lekarz może szybciej i częściej dokonywać oceny procesu leczenia, reagować na ewentualne nieprawidłowości, zmiany w ustawieniu zębów oraz modyfikować zalecenia.
 

Jak działa Dental Monitoring?

Korzystanie z usługi Dental Monitoring jest proste, intuicyjne i wygodne. Po wdrożeniu leczenia ortodontycznego pacjent pobiera na swój telefon aplikację Dental Monitoring, a także otrzymuje od lekarza urządzenie Scan Box służące do samodzielnego wykonywania zdjęć (skanów) uzębienia. W gabinecie zostaje przeprowadze wstępne szkolenie z obsługi systemu. Po zarejestrowaniu się w aplikacji, pacjent wykonuje regularne skany swoich zębów a następnie przesyła je ortodoncie do oceny. Oprogramowanie dostępne jest zarówno w systemie operacyjnym Apple (iOS), jak i Android.

Oparty na systemie sztucznej inteligencji algorytm Dental Monitoring potrafi na podstawie wykonanych skanów przeanalizować ponad 130 różnych parametrów klinicznych, wychwytując i sygnalizując wszelkie nieprawidłowości. Ostateczną decyzję w kwestii niezbędnych zmian i modyfikacji procesu leczenia podejmuje jednak zawsze lekarz prowadzący.
 

Dental Monitoring – korzyści dla pacjenta

korzysci-dla-pacjenta

Korzyści wynikające z użytkowania systemu Dental Monitoring to przede wszystkim ograniczenie liczby osobistych wizyt w gabinecie stomatologicznym, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność czasu. Ponadto, możliwość śledzenia postępów leczenia w czasie rzeczywistym daje pacjentom poczucie większej kontroli nad całym procesem, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i poziom zaangażowania w dbanie o własne zdrowie.
Czym jest Scan Box?

Scan Box to integralny element systemu Dental Monitoring. Jest to specjalne urządzenie – rodzaj odciągacza wargowego, który w celu przeprowadzenia skanowania umieszcza się w ustach. Po sparowaniu ze smartfonem Scan Box umożliwia pacjentom samodzielne wykonywanie zdjęć (skanów) swoich zębów w domu lub dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. Prosty interfejs i łatwość obsługi aplikacji sprawiają, że cała procedura zajmuje zaledwie 2 minuty. Dzięki zaawansowanej technologii skanowania Scan Box zapewnia wysoką jakość danych, a tym samym pozwala lekarzowi na dokładną analizę postępów leczenia ortodontycznego.
 

Dental Monitoring w Stomatologia Dolińscy

Zapraszamy do skorzystania z Dental Monitoringu i dołączenia do grona zadowolonych pacjentów, którzy cieszą się pięknym i zdrowym uśmiechem bez zbędnego wysiłku i niedogodności. Wirtualny nadzór nad przebiegiem leczenia ortodontycznego to standard medyczny na miarę XXI wieku!

Dowiedz się więcej, poznaj cennik i umów się na konsultacje.
scan-box