Blog

Leczenie ortodontyczne dorosłych

Obecnie coraz więcej dorosłych pacjentów decyduje się na leczenie ortodontyczne z powodów obecności wady zgryzu, jak również w celu przygotowania zębów do leczenia implantologiczno-protetycznego. 

zobacz więcej →

Leczenie ortodontyczne nastolatków

Wyprostowanie krzywo ustawionych zębów poprawia estetykę twarzy oraz chroni zęby przed próchnicą. Najlepszym czasem na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego jest wiek między 12-16 rokiem życia. W tym okresie ortodontycznemu przesuwaniu zębów sprzyja potencjał wzrostowy oraz nowo wyrzynające się zęby stałe. Nastolatki często same zauważają potrzebę leczenia ortodontycznego, prostowania krzywo ustawionych zębów i jest to wyrazem zarówno dbania o swój wygląd, ale często również rosnącej świadomości w zakresie zdrowia.

 

 

zobacz więcej →

Leczenie ortodontyczne dzieci

Ortodontyczna wizyta kontrola powinna mieć miejsce, gdy dziecko jest w wieku 7 lat. Ortodonta ocenia na podstawie położenia pierwszych trzonowych zębów stałych oraz zębów siecznych, czy jest obecna wada zgryzu.

zobacz więcej →

Licówki - kompedium wiedzy

Wielu z nas marzy o hollywoodzkim uśmiechu. Oglądamy zdjęcia gwiazd filmowych i podziwiamy ich równy zgryz i śnieżnobiałe, wolne od ubytków zęby. Tymczasem niemal każdy może w szybkim czasie stać się posiadaczem takiego wyglądu. Z pomocą przychodzą tu licówki.

zobacz więcej →

Wszystko co warto wiedzieć o implantach

Kiedy stracimy zęba w wyniku wypadku czy choroby, najczęściej myślimy o jego uzupełnieniu ze względu na aspekt estetyczny. Zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z utratą jednego z przednich zębów i ubytek jest dobrze widoczny. Jeśli pozbędziemy się zęba trzonowego często bagatelizujemy jego brak, ze względu na to, że nie zmienia to naszego wyglądu i zazwyczaj zauważalne jest dopiero przy naprawdę szerokim otwarciu ust. To jednak duży błąd. Jak najszybsze wypełnienie luki to bowiem nie tylko kwestia urody, ale również zdrowia.

zobacz więcej →

Co przebarwia Twoje zęby

Do powstawania przebarwień zębów dochodzi na drodze różnych mechanizmów. Przyczynami mogą być czynniki wewnętrzne, takie jak zaburzenia metabolizmu, niedobory składników odżywczych i przyjmowanie leków. Natomiast czynnikami zewnętrznymi są przede wszystkim kamień nazębny, palenie tytoniu oraz wiele pokarmów, które ze względu na wysoką kwasowość osłabiają szkliwo i umożliwiają wnikanie barwnikom zawartym w diecie do zewnętrznych warstw szkliwa.

zobacz więcej →

Badanie 3D CBCT

W celu planowania leczenia implantologicznego, endodontycznego oraz oceny położenia zębów zatrzymanych i nadliczbowych
wyposażyliśmy gabinet w aparat tomograficzny CBCT o niskiej dawce promieniowania oraz wysokiej rozdzielczości.

zobacz więcej →