Porcelanowe korony i mosty

Często spotykanym problemem u pacjentów są braki zębowe (miejsca po usuniętych zębach).
Odbudowa uszkodzonych lub uzupełnienie brakujących zębów ma duże znaczenie zarówno dla estetyki uzębienia i twarzy ale również dla odtworzenia prawidłowej funkcji żucia. Korekta kształtu, koloru i ustawienia zębów jest możliwa z zastosowaniem
pełnoceramicznych koron i mostów nakładanych na stałe w ustach. Korony wykonywane są na podstawie techniki CAD/CAM aby uzyskać idealną szczelność. Jednak najważniejszą zaletą tych koron jest wyjątkowa estetyka i przeźroczystość zbliżona do naturalnego szkliwa.

Przywrócenie prawidłowej ilości zębów poprzez wykonanie koron i mostów pozwala zachować sprawne przyswajanie pokamu, ale również eliminuje nieprawidłowe obciążenie własnych zębów, które może prowadzić do recesji dziąsłowych, powstawania nadwrażliwości przyszyjkowej oraz ścierania się zębów.
Leczenie protetyczne w niektórych przypadkach jest częścią leczenia interdyscyplinarnego, obejmującego leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, wad zgryzu oraz chorób dziąseł. Wykonanie estetycznej korony, czy mostu protetycznego jest prawdziwym wyzwaniem dla lekarza, dlatego w naszej praktyce stosujemy precyzyjne, sprawdzone materiały protetyczne oraz starannie dobieramy esetyczny kolor i kształt.